Podróże służbowe pracowników leżą w interesie pracodawcy
Wydatki ponoszone przez pracodawcę, związane z wyjazdami zatrudnionych przez niego osób, nie stanowią przysporzenia po ich stronie, niezależnie od tego czy odbywają one podróż służbową.
Tak wynik a z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 8 czerwca 2022 r. (0113-KDIPT2-3.4011.1233.2021.2.MS).
Wnioskodawca jest spółką zajmującą się rozwiązaniami dla osób wymagających pomocy przy poruszaniu się. Główną częścią jej działalności jest tworzenie urządzeń niezbędnych do rehabilitacji i leczenia pacjentów. Ponadto spółka organizuje cykliczne spotkania w celu edukacji personelu medycznego. Wnioskodawca zatrudnia m.in. przedstawicieli handlowych, kierownika sprzedaży i montażystów. Miejscem świadczenia pracy przedstawicieli handlowych jest zazwyczaj jedno lub kilka województw, z kolei kierownika sprzedaży oraz monterów – terytorium Polski. Zdarza się, że przedstawiciele handlowi oraz kierownik sprzedaży odbywają podróże poza obszar miejsca wykonywania pracy w celu prowadzenia szkoleń, na konferencje, a także w ramach spotkań podsumowujących odbywających się w siedzibie właściciela spółki poza granicami Polski lub. W wyjazdach o podobnym charakterze bierze udział...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta